A klímaváltozás gyorsul a megújuló energiák elengedhetetlenek

A klímaváltozás gyorsul a megújuló energiák elengedhetetlenek Az Egyesül Nemzetek vezető tudósai szerint a világ nem jó úton halad a globális felmelegedés megfékezésére, ezért a kormányoknak mindent meg kell tenniük a zöld technológiák minél gyorsabb elterjedéséért. A tudósok szerint minél tovább halogatják a cselekvést, annál nagyobb árat fogunk fizetni később a káros anyag-kibocsátás csökkentésének elmulasztásáért….

Tovább »

A klímaváltozás és a megújuló energiák kölcsönhatása

A klímaváltozás és a megújuló energiák kölcsönhatása A globális klímaváltozás korlátozásának egyik nyilvánvaló eszköze a megújuló energiaforrások részarányának növelése. Főként azoké, amelyek nyomán egyáltalán nem keletkezik üvegházgáz, de a fosszilis energiaforrásokhoz képest előnyös a biomassza-égetés is, feltéve, hogy ez valóban ilyen céllal ültetett növények felhasználásával történik. A szélenergia ma még világszerte alig 0,05%-át teszi ki…

Tovább »

Ketyeg az energiabomba. Mennyi időnk maradt?

Ketyeg az energiabomba. Mennyi időnk maradt? Napjaink egyik legjobban napirenden lévő témái a kiapadófélben lévő fosszilis készletek és a klímaváltozás kérdése. Sokakat foglalkoztat, hogy mennyire is kritikus a helyzet jelenleg és hogy mennyi időnk maradt a folyamatok lelassítására illetve az alternatív megoldásokra történő átállásra. Amennyiben sikerrel járunk és a megújuló energiaforrások gyors elterjedése hatékonyan helyettesíti…

Tovább »

Passzív hűtéssel a hőguta ellen – nem csak passzívházakban

Passzív hűtéssel a hőguta ellen – nem csak passzívházakban A passzívházakban télen kellemes meleg van, bár alig kell fűteni, nyáron pedig hűvös, minden aktív hűtés nélkül – innen ered az elnevezés. A hűs nyári klímához azonban a lakóknak is aktívan hozzá kell járulniuk: megfelelő árnyékolással és szellőztetéssel, ami annyira egyszerű, hogy tudatos viselkedéssel könnyedén megvalósítható….

Tovább »