Napelemes tetőcserép

Napelemes tetőcserép A családi házak villamosenergia ellátásának biztosítására a napelemek felszerelése már általánosan elterjedt módszer. Ennek új és a hagyományosnál jóval esztétikusabb változata a napelemes tetőcserép, melynek köszönhetően a napelem nem különálló része, hanem integrált eleme lesz az épületnek. A néhány éve kifejlesztett technológia nagy léptékkel halad előre, hogy forradalmasítsa a napelemekkel való áramellátást. A…

Tovább »

A kétoldalas napelem

A kétoldalas napelem A kétoldalas napelem ugyan nem teljesen ismeretlen technológiai megoldás Európában, de az, hogy egy francia olajcég egy német startuppal lép szövetségre, hogy annak mezőgazdasági hasznosítását elősegítse, így is figyelmet érdemel. Az olajpiacról ismert francia Total és a nemzetközi porondon ismeretlen német Next2Sun közös projektet indít, hogy mobilizálja a kétoldalas napelempaneleket a hatékonyabb…

Tovább »

Tovább nőtt az orosz atomerőművek villamosenergia-termelése

Tovább nőtt az orosz atomerőművek villamosenergia-termelése Az oroszországi atomerőműveket üzemeltető Roszenergoatom vállalat bevétele 2019-ben 453,3 milliárd rubeles rekordot ért el, ami 17,5 százalékkal meghaladta a vállalat előző évi bevételét – olvasható az orosz állami atomenergetikai konszern közleményében. A Roszatomhoz tartozó vállalat a villamos energia értékesítéséből 2019-ben 453,3 milliárd rubel bevételre tett szert, ami jelentősen meghaladta…

Tovább »

Hova érdemes napelemet telepíteni?

Hova érdemes napelemet telepíteni? Hogy ne csak mindig nagyon szakmai és világpiaci dolgokról legyen szó, most nagyon is gyakorlati és praktikus kérdéskört fogunk körbejárni, azaz hova lehet és hova nem érdemes napelemet telepíteni. (Hogy mennyi hozamra, megtermelt áramra, azaz kWh-ra számíthatunk napelemes rendszerből, ezt egy korábbi írásban már szerepelt). Sajnos nem minden tető alkalmas napelemek…

Tovább »

Szeged – szén-dioxidot reaktor fejlesztés

Szeged – szén-dioxidot reaktor fejlesztés Hidrogént előállító és szén-dioxidot átalakító elektrokémiai reaktorokat fejleszt a Thalesnano Zrt. és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) egy uniós támogatással induló projektben – írja az MTI. A négyéves kutatás-fejlesztési program teljes költségvetése 1,226 milliárd forint, ebből 846,7 millió forintot uniós támogatás fedez. A projektnek olyan technológiák fejlesztése a célja, amelyek segítenek…

Tovább »